У вересні 2002 р. Інститут археології Львівського національного університету імені Івана Франка спільно з Інститутом археології Національної академії наук України та Інститутом Прото- і ранньої історії Віденського університету (Австрія) за сприянням посольства України в Австрії та Українсько-австрійського бюро кооперації в галузі науки, освіти та культури провели міжнародну конференцію “Нові технології в археології”. Її головною метою було оприлюднення іновацій в галузі теорії і методики археологічних пошуків.

Наукові розробки, запропоновані фахівцями України (В.Баран, Д.Козак, Н.Гаврилюк, М.Тимченко, Г.Пашкевич, К.Бунятян, Д.Недопако, А.Томашевський, О.Козак, О.Сминтина, М.Филипчук, О.Осаульчук, Т.Милян, П.Довгань, Н.Стеблій, Р.Чайка, Н.Войцещук), Австрії (Ф.Дайм, Б.Чех, Г.Шаррер, Б.Бюллєр), Чехії (І.Плєйнерова), Словенії (А.Плетерський), Росії (Д.Коробов) засвідчили поступову трансформацію науки від допоміжної до окремої історичної дисципліни, з притаманним підсумком роботи конференції стала публікація матеріалів під однойменою назвою (340 с.).