11–13 липня 2014 р. на базі Пліснеського археологічного комплексу відбувся польовий семінар “Старожитності Галичини і Волині у контексті етноархеологічних досліджень”. Захід організували Інститут народознавства НАН України, Інститут археології та кафедра археології та спеціальних галузей історичної науки ЛНУ ім. Івана Франка. До роботи долучилися також НДЦ “Рятівна археологічна служба” Інституту археології НАН України, Відділ охорони культурної спадщини та культурних цінностей ЛОДА, Підгорецький монастир Чину Святого Василія Великого.

На пленарному та секційних засіданнях виголошено 42 доповіді із проблем історії археологічної науки, пам’яткоохоронної справи, давньої історії, археології, етнології та лінгвістики Галичини й Волині.

Під час роботи семінару було проведено екскурсії по території Пліснеського археологічного комплексу, коротко ознайомлено з його історією та проінформовано про результати останніх польових робіт на пам’ятці. Учасники семінару мали змогу відвідати й самі археологічні дослідження, що проводилися, в тому числі, й на території монастиря.

Учасники семінару вкотре наголосили на важливості таких заходів, які сприяють вивченню маловідомих сторінок історії нашого народу. Подальші міждисциплінарні напрацювання, зокрема у галузях слов’янського етногенезу, походження української мови та держави, особливо актуальні з огляду на нелегкий для України час. Усі присутні погодилися з пропозицією щодо створення на базі Пліснеського археологічного комплексу заповідника, який би примножив здобутки вітчизняних археологів та доніс сучасникам і майбутнім поколінням нашу історію.