03_Hentosh

Східноєвропейська політика папи Бенедикта XV та
українсько-польський конфлікт у Галичині (1914-1923). – Серія: Монографії № 3
Науковий редактор І. Гирич. – Львів: Класика, 2006. – 456 с.

ISBN 966-8849-29-9

На початку XX ст. Католицька церква переживала складні пошуки відповідей на виклики модернізації. В роки понтифікату папи Бенедикта XV (1914-1922 pp.) Перша світова війна, міжнаціональні та міжконфесійні конфлікти змусили Ватикан віднайти для Церкви нові ролі в сучасному світі: миротворчу та гуманітарну. Цікавим прикладом пристосування Католицької церкви до реалій модерного світу стали дії Ватикану під час українсько-польської війни у Східній Галичині. Цей конфлікт викликав особливе занепокоєння Римської курії, яка саме намагалася активізувати свою діяльність стосовно православної Росії, а обидві воюючі сторони були католиками різних обрядів.
Ліліана Гентош, кандидат історичних наук за спеціальністю всесвітня історія, науковий співробітник Інституту історичних досліджень Львівського національного університету імені Івана Франка, автор низки наукових статтей, що вийшли друком українською, англійською, польською і німецькою мовами. В1998-2000 pp. стажувалася в Гарвардському університеті (США), брала участь у наукових конференціях та семінарах в Україні, США, Швеції, Австрії. Ця книга стала результатом багаторічних наукових досліджень історії Католицької церкви та міжконфесійних і міжетнічних відносин. Висвітлення цієї теми стало можливим завдяки вивченню документів ватиканських, польських та українських архівів.