Лауреатом у 2014 р. Нагороди імені Івана Виговського, заснованої низкою польських університетів (Варшавським, Ягеллонським, Жешівським та ін.)* в галузі гуманітарних наук став історик, академічний викладач, знавець українсько-польських відносин, фахівець в царині східного виміру політики Європейського Союзу та Польщі – директор Інституту європейської інтеграції Львівського національного університету імені Івана Франка професор Богдан Гудь.
*Нагорода імені Івана Виговського Варшавського університету має за мету відзачення заслуг громадян України в розвитку науки, культури і громадського життя, в удосконаленні й розвитку громадянського суспільства в Україні, а також у побудові демократичної України, націленої в Європу і яка дотримується найкращих традицій давньої Речі Посполитої, а також плекає історичні, сучасні й майбутні зв’язки України з Польщею та Європою. Лауреат Нагороди у галузі гуманітарних наук отримує можливість річного наукового перебування в почергово відвідуваних 6 польських університетах, де може викладати на теми, пов’язані з історією чи сучасністю України та регіону, українсько-польських відносин, а також розвивати власні архівні й дослідницькі праці.
Наукова тематика інституту включає роботу над держбюджетною темою Єі-80Ф “Розробка методики оцінювання впливу режимів кордонів України на перспективи її європейської та євроатлантичної інтеграції”. Науковий керівник – доктор економічних наук, професор Мальський М.З. Тема виконується з січня 2010 р. по грудень 2012 р. У системі зовнішньополітичних пріоритетів України особливе місце посідає співробітництво з ЄС та НАТО. Успіх просування України до них значною мірою залежать від ситуації на її кордонах. Актуальним залишається завдання завершення процесів делімітації й демаркації кордонів України, вжиття дієвих заходів для недопущення перетворення її на транзитера, накопичувача та постачальника нелегальних мігрантів, наркотиків і зброї. Цьому повинні сприяти міжнародні програми з облаштування північно-східного українського кордону, а також оформлення договорів про реадмісію між Україною – з одного боку, та Молдовою, Білоруссю, Росією – з іншого. Водночас необхідно посилювати прозорість кордонів України з країнами-членами ЄС та НАТО, добиватися реальної лібералізації візового режиму з ними, що сприятиме формуванню позитивної громадської думки в Україні щодо європейських та євроатлантичних структур.