zapovit

14.09.2016 р. в конференц-залі факультету міжнародних відносин ЛНУ ім. Івана Франка відбулася презентація книги головного редактора “Газети Польської” Томаша Сакевіча під назвою “Заповіт I Речі Посполитої”. Книга перекладена українською мовою. Автором перекладу і науковим редактором книги є директор Інституту європейської інтеграції професор Богдан Гудь. На презентації перед присутніми дипломатами, науковцями, експертами, представниками громадських об’єднань та студентами виступив сам автор книги. Він підняв низку актуальних тем українсько-польських стосунків, навколо яких розгорнулася жвава дискусія. Серед них: причини занепаду I Речі Посполитої, зокрема українсько-польські конфлікти; сучасна геополітична розстановка сил у Європі та місце Польщі в ній; поява нового інтеграційного проекту держав Східної Європи, зокрема Польщі, України та Литви у вигляді Балто-Чорноморського союзу та ідея поширити цей проект на Балканські країни та Прикаспійський регіон.

zapovit3

zapovit4

В дискусії взяли активну участь Ґенеральний Консул Республіки Польща у Львові Вєслав Мазур, Надзвичайний та Повноважний Посол України у Республіці Польща (2010-2014 рр.) декан факультету міжнародних відносин ЛНУ ім. Івана Франка проф. Маркіян Мальський, директор Інституту європейської інтеграції проф. Богдан Гудь, завідувач кафедри зарубіжної преси та інформації факультету журналістики ЛНУ імені Івана Франка проф. Йосип Лось, а також Голова Всеукраїнського ГО “Балтійсько-Чорноморська конфедерація” Вадим Марюхнич. Одним з найголовніших підсумків дискусій стало розуміння необхідності перевести гострі питання українсько-польських відносин у площину історичних досліджень, натомість на сучасному етапі акцент у них повинен бути зроблений на об’єднанні наших держав на засадах загальнолюдських цінностей, цивілізаційній спорідненості наших народів та усвідомленні спільної небезпеки у вигляді путінської Росії, яка може серйозно зашкодити подальшому суспільно-політичному й господарському розвитку країн Східної Європи.