- ОСНОВНІ ЗАСАДИ
- Інститут славістики (надалі – Інститут) є структурним підрозділом НДЧ університету, що займається науково-дослідною, науково-методичною та науково-організаційною роботою.
- Інститут засновано 1981 р. Його завдання – інтегрувати славістів різних спеціальностей (археологів, етнографів, літературознавців, лінгвістів та ін.) з метою якомога повнішого використання їхнього наукового потенціалу.
- Інститут спрямовує свої зусилля, насамперед, на проведення комплексних міждисциплінарних досліджень у галузі славістики. Особливе місце у його наукових планах посідає загальнослов’янська проблематика та питання взаємин України з іншими слов’янськими країнами.
- Про результати наукової роботи Інститут звітує перед Вченою Радою історичного факультету, Вченою Радою уніврситету та Науково-технічною радою університету.
- Питання трудових відносин і соціального розвитку Інституту регу-
люються чинним законодавством. - Інститут має свій штамп, печатку та спеціальні бланки.
- ЗАВДАННЯ ТА НАПРЯМИ ДІЯЛЬНОСТІ
- Організація та здійснення фундаментальних досліджень у галузі славістики, які б відповідали сучасному рівневі світової науки.
- Широке залучення до виконання наукових проектів Інституту вчених гуманітарних факультетів Університету, а також інших навчальних і наукових закладів, творчі інтереси яких пов’язані зі славістикою.
- Сприяння підвищенню фахового рівня викладання славістичних дисциплін на профільних кафедрах університету (кафедри історії слов’янських країн та слов’янської філології) через участь у створенні підручників, навчальних посібників та методичних матеріалів.
- Регулярне видання наукового збірника “Проблеми слов’янознавства”.
- Систематичне проведення міжнародних славістичних колоквіумів, тематичних конференцій та публікація їх матеріалів.
- Участь працівників Інституту у вітчизняних та зарубіжних наукових форумах і проектах, пов’язаних зі славістичною проблематикою.
- Налагодження та розширення контактів з вітчизняними та зарубіжними славістичними осередками і окремими славістами для координації славістичних проектів та проведення спільних досліджень, обміну інформацією.
- Популяризація здобутків української та світової славістики шляхом публікації рецензій, оглядів та бібліографічних матеріалів.
- Залучення до науково-дослідної роботи в галузі славістики талановитої молоді, головним чином через участь у Міжнародних славістичних колоквіумах.
- Розширення та зміцнення матеріальної бази Інституту, зокрема заснування спеціалізованих бібліотеки та архіву.
- КАДРОВИЙ ПОТЕНЦІАЛ, СТРУКТУРА ТА УПРАВЛІННЯ
- Ядро Інституту становлять штатні наукові працівники НДЧ Університету і кабінету славістики історичного факультету. Штат Інституту – 0,5 ставки провідного наукового співробітника – директора Інституту і 0,5 ставки провідного наукового співробітника – вченого секретаря.
- Структура Інституту змінюється залежно від штатного розпису університету.
- До виконання наукових проектів Інституту залучається у встановленому законодавством порядку викладацький склад кафедр історії слов’янських країн та слов’янської філології, а також інших кафедр гуманітарних факультетів Університету.
- Інститут співпрацює з вченими інших навчальних закладів у Львові та за
його межами. - Керівництво Інститутом здійснює директор, який призначається на посаду наказом ректора – за поданням декана історичного факультету та за погодженням із проректором з наукової роботи. Директор розробляє плани роботи та організовує їх виконання і щорічно звітує про діяльність Інституту.
- МАТЕРІАЛЬНА БАЗА ТА ФІНАНСУВАННЯ
- Матеріальна база Інституту формується за рахунок приміщень, майна та обладнання, наданих йому Університетом та за рахунок коштів, виділених спонсорами.
- Майно Інституту обліковується у відповідності із законодавством.
- Університет забезпечує публікацію планової наукової продукції Інституту згідно встановленого порядку.
- Фінансування діяльності Інституту проводиться з наступних джерел: бюджетних коштів, які виділяються для виконання держбюджетних робіт; за рахунок позабюджетних коштів Університету.
- Оплата праці штатних співробітників здійснюється відповідно до
законодавства.
- Порядок припинення діяльності Інституту
- Діяльність Інституту може бути припинена в порядку визначеними законодавством та Статутом університету.